Abracon Corporation ASCSM-100.000MHZ-LY-T
ASCSM-100.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASCSM-100.000MHZ-LY-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCSM-100.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASCSM-100.000MHZ-LY-T
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ASCSM-100.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCSM-100.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASCSM-100.000MHZ-LY-T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASCSM.pdfASCSM.stp
Standard Package2,500
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASCSM
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.7 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.070" L x 0.049" W (1.79mm x 1.25mm)
Height0.027" (0.68mm)
Package / Case4-BGA
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCSM-100.000MHZ-LY-T
Related LinksASCSM-100., ASCSM-100.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCSM-100.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASCSM-100.000MHZ-LY-T
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A 8SOIC datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 40MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 160MA 250VAC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf