Abracon Corporation ASCSM-50.000MHZ-LR-T
ASCSM-50.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASCSM-50.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCSM-50.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASCSM-50.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASCSM-50.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCSM-50.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASCSM-50.000MHZ-LR-T
3D ModelASCSM.pdfASCSM.stp
Standard Package1
SeriesPure Silicon™ ASCSM
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.7 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.070" L x 0.049" W (1.79mm x 1.25mm)
Height0.027" (0.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCSM-50.000MHZ-LR-T
Related LinksASCSM-50.0, ASCSM-50.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCSM-50.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASCSM-50.000MHZ-LR-T
RES 3.9K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 31.6KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SENSR OPTO TRANS 76.2MM REFL PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
FULL PUSH-PIN WH 0.063" 100/BAG datasheet.pdf