Abracon Corporation ASCSM-80.000MHZ-LR-T
ASCSM-80.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASCSM-80.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASCSM-80.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASCSM-80.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASCSM-80.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASCSM-80.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASCSM-80.000MHZ-LR-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.7 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.070" L x 0.049" W (1.79mm x 1.25mm)
Height0.027" (0.68mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASCSM-80.000MHZ-LR-T
Related LinksASCSM-80.0, ASCSM-80.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASCSM-80.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASCSM-80.000MHZ-LR-T
MOD PWR ENTRY 2PL 4.8MM GND PNL datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF TSOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONTROL KNOB datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONN MAGJACK 4PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
PWR 2X2 RECEPT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
508 TB SPR PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf