Abracon Corporation ASD-25.000MHZ-LC-T
ASD-25.000MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASD-25.000MHZ-LC-T
Brief Description
OSC XO 25.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD-25.000MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASD-25.000MHZ-LC-T
QUANTITY
ASD-25.000MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD-25.000MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASD-25.000MHZ-LC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD-25.000MHZ-LC-T
Related LinksASD-25.00, ASD-25.000MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD-25.000MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASD-25.000MHZ-LC-T
TVS DIODE 40.2VWM 68.04VC SMD datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOTTED .300 24POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 36POS GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS .100" T/H GOLD datasheet.pdf
RES SMD 36 OHM 5% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES 68.1 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
VARISTOR 90V 1.75KA DISC 7MM datasheet.pdf