Abracon Corporation ASD-3.6864MHZ-LC-T
ASD-3.6864MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASD-3.6864MHZ-LC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 3.6864MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD-3.6864MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASD-3.6864MHZ-LC-T
QUANTITY
ASD-3.6864MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD-3.6864MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASD-3.6864MHZ-LC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency3.6864MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD-3.6864MHZ-LC-T
Related LinksASD-3.686, ASD-3.6864MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD-3.6864MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASD-3.6864MHZ-LC-T
Connector Receptacle 47 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 100V datasheet.pdf
CONN PLUG INLINE 6POS W/PIN datasheet.pdf
IC SER/DESER 40LLP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 642 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 630V JB 1206 datasheet.pdf
LUG COPPER 1 HOLE datasheet.pdf
LED ARRAY 1000LM WARM WHITE COB datasheet.pdf
CRYSTAL 30.0000MHZ 8.0PF SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1600VDC 0.0068UF RADIAL datasheet.pdf