Abracon Corporation ASD1-11.0592MHZ-LR-T
ASD1-11.0592MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASD1-11.0592MHZ-LR-T
Brief Description
OSC XO 11.0592MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD1-11.0592MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASD1-11.0592MHZ-LR-T
QUANTITY
ASD1-11.0592MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD1-11.0592MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASD1-11.0592MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency11.0592MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD1-11.0592MHZ-LR-T
Related LinksASD1-11.05, ASD1-11.0592MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD1-11.0592MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASD1-11.0592MHZ-LR-T
COVER RACEWAY PWR WHT 6' datasheet.pdf
FILTER LINE 2ST STD/IND 10A SCRW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 25V 20% 1507 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT DUAL 12V 6A datasheet.pdf
HEADER 41 A 500 V 7.62 MM 4POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 510 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf