Abracon Corporation ASD1-14.7456MHZ-EC-T3
ASD1-14.7456MHZ-EC-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASD1-14.7456MHZ-EC-T3
Brief Description
OSC XO 14.7456MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD1-14.7456MHZ-EC-T3.pdf
Availability of ASD1-14.7456MHZ-EC-T3
QUANTITY
ASD1-14.7456MHZ-EC-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD1-14.7456MHZ-EC-T3
Internal Part NumberEIS-ASD1-14.7456MHZ-EC-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package3,000
TypeXO (Standard)
Frequency14.7456MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)4mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD1-14.7456MHZ-EC-T3
Related LinksASD1-14.74, ASD1-14.7456MHZ-EC-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD1-14.7456MHZ-EC-T3 Details Description
Related parts for ASD1-14.7456MHZ-EC-T3
RES SMD 732K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 560PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
SIGN ELECTRL WARN 14"X10" BLK/RD datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 240V 12A datasheet.pdf