Abracon Corporation ASD3-12.000MHZ-LR-T
ASD3-12.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASD3-12.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC XO 12.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD3-12.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASD3-12.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASD3-12.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD3-12.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASD3-12.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)2.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD3-12.000MHZ-LR-T
Related LinksASD3-12.0, ASD3-12.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD3-12.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASD3-12.000MHZ-LR-T
RES SMD 210K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
BUSBAR SHIELD CONNECTION CLAMP datasheet.pdf
OSC XO 108.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS INLINE SKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 48V 350W datasheet.pdf