Abracon Corporation ASD3-50.000MHZ-LR-T
ASD3-50.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASD3-50.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC XO 50.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD3-50.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASD3-50.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASD3-50.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD3-50.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASD3-50.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package1,000
TypeXO (Standard)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD3-50.000MHZ-LR-T
Related LinksASD3-50.0, ASD3-50.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD3-50.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASD3-50.000MHZ-LR-T
CONN FFC RCPT HSG 12POS 2.54MM datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC DAC 8BIT MULTIPLYING 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
IC MCU ARM 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC PWM CONTROLLER QFN datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES 138.28 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf