Abracon Corporation ASD3-64.000MHZ-LR-T
ASD3-64.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASD3-64.000MHZ-LR-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 64.000MHZ HCMOS SMD
Datasheet Download
ASD3-64.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASD3-64.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASD3-64.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASD3-64.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASD3-64.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
3D ModelASD.pdfASD.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASD
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency64MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASD3-64.000MHZ-LR-T
Related LinksASD3-64.0, ASD3-64.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASD3-64.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASD3-64.000MHZ-LR-T
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES SMD 11.5 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC SWITCH CTRLR 10/100 40LQFP datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 47 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf