Abracon Corporation ASDK-32.768KHZ-LRT
ASDK-32.768KHZ-LRT picture photo
Mfg. Part Number
ASDK-32.768KHZ-LRT
Brief Description
OSC XO 32.768KHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDK-32.768KHZ-LRT.pdf
Availability of ASDK-32.768KHZ-LRT
QUANTITY
ASDK-32.768KHZ-LRT Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDK-32.768KHZ-LRT
Internal Part NumberEIS-ASDK-32.768KHZ-LRT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesTuning Fork Crystals and Oscillators
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
Featured ProductASDK & ASEK Series CMOS Clock Oscillators
3D ModelASDK.pdfASDK.stp
FamilyOscillators
SeriesASDK
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency32.768kHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)3.5mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.037" (0.95mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDK-32.768KHZ-LRT
Related LinksASDK-32.7, ASDK-32.768KHZ-LRT Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDK-32.768KHZ-LRT Details Description
Related parts for ASDK-32.768KHZ-LRT
FPGA VIEWLOGIC-BASED INTRMED UPG datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 10POS R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 64POS .100" DUAL HORZ datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 23POS TIN PCB datasheet.pdf
SURGE PROTECTION CONN TYPE 2 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 291MA 1.7 OHM TH datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SO datasheet.pdf
AM5 SWITCH 11A SPDT SIM RLLR LVR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO214AA datasheet.pdf