Abracon Corporation ASDMB-1.544MHZ-LY-T
ASDMB-1.544MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-1.544MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 1.544MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-1.544MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASDMB-1.544MHZ-LY-T
QUANTITY
ASDMB-1.544MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-1.544MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-1.544MHZ-LY-T
3D ModelASDMB.pdfASDMB.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesPure Silicon™ ASDMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.544MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-1.544MHZ-LY-T
Related LinksASDMB-1.5, ASDMB-1.544MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-1.544MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASDMB-1.544MHZ-LY-T
DEKAFIX FW 6.5 MKD 101-150 50/CD datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC INVERTER SGL 6-MICROPAK datasheet.pdf
SURGE SUPPRESSOR 6OUT 15'CORD GR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 28.6VC SMD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 100V RADIAL datasheet.pdf