Abracon Corporation ASDMB-1.8432MHZ-LY-T
ASDMB-1.8432MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-1.8432MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-1.8432MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASDMB-1.8432MHZ-LY-T
QUANTITY
ASDMB-1.8432MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-1.8432MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-1.8432MHZ-LY-T
3D ModelASDMB.pdfASDMB.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.8432MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-1.8432MHZ-LY-T
Related LinksASDMB-1.84, ASDMB-1.8432MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-1.8432MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASDMB-1.8432MHZ-LY-T
CONN CHAMP SCREWLOCK BRD MT datasheet.pdf
CARDEDGE 24POS DL .156 BLK LOPRO datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR TPS74201-118 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST FLYBK CM 14SOIC datasheet.pdf
RES 0.604 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP 18AWG WHT/VIO 1000' datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 57POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
MODULE 16 SKT SIZE 20 CONTACT datasheet.pdf
MOD IPM SLLIMM 10A 600V 25SDIP datasheet.pdf