Abracon Corporation ASDMB-106.250MHZ-LY-T
ASDMB-106.250MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-106.250MHZ-LY-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 106.25MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-106.250MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASDMB-106.250MHZ-LY-T
QUANTITY
ASDMB-106.250MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-106.250MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-106.250MHZ-LY-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASDMB.pdfASDMB.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASDMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency106.25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-106.250MHZ-LY-T
Related LinksASDMB-106., ASDMB-106.250MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-106.250MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASDMB-106.250MHZ-LY-T
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 20A TO-247 datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 200MW 1005 datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 1E 5.5KV datasheet.pdf
RES 27.5 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 15VIN 3.3VOUT 1W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 7.5VOUT 10W datasheet.pdf
HMIK PLAPC-HOOD BEL SCREWS 26P datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB datasheet.pdf
MARKING STRIPS datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 48.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf