Abracon Corporation ASDMB-125.000MHZ-XY-T
ASDMB-125.000MHZ-XY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-125.000MHZ-XY-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-125.000MHZ-XY-T.pdf
Availability of ASDMB-125.000MHZ-XY-T
QUANTITY
ASDMB-125.000MHZ-XY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-125.000MHZ-XY-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-125.000MHZ-XY-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASDMB.pdfASDMB.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASDMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-125.000MHZ-XY-T
Related LinksASDMB-125., ASDMB-125.000MHZ-XY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-125.000MHZ-XY-T Details Description
Related parts for ASDMB-125.000MHZ-XY-T
MOSFET N-CH 30V 3.2A SOT23-3 datasheet.pdf
HEADER OPEN .018"DIA .600 42POS datasheet.pdf
CARDEDGE 130POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.5A 48V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 16-QFN datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 8.56K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XRC 465NM ROY BLUE 300MA SMD datasheet.pdf
Connector Receptacle 45 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 5.1NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf