Abracon Corporation ASDMB-150.000MHZ-LY-T
ASDMB-150.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-150.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-150.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASDMB-150.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASDMB-150.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-150.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-150.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency150MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-150.000MHZ-LY-T
Related LinksASDMB-150., ASDMB-150.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-150.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASDMB-150.000MHZ-LY-T
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 500MW TO92-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 4B 16TQFN datasheet.pdf
RES 100K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
FUSE PTC RESET datasheet.pdf
RSD 40 1N4007 LP INTERFACE datasheet.pdf
WASHER FLAT M4 NYLON BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 2.7NH 1.562A 50 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf
4700UF 35V 18X40 85C RAD datasheet.pdf