Abracon Corporation ASDMB-20.000MHZ-LY-T
ASDMB-20.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-20.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-20.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASDMB-20.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASDMB-20.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-20.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-20.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency20MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-20.000MHZ-LY-T
Related LinksASDMB-20.0, ASDMB-20.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-20.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASDMB-20.000MHZ-LY-T
Crystal 8.5000MHz 30ppm Series 80 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
IC PWR SWITCH 1.5A DUAL 8SOP datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONV DC/DC 8W 24VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 20% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
FUSE GLASS 2A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
FOOT GRNDR FULL NON-MRRNG XLG datasheet.pdf
MICRO 9C P 6" YEL JACKS datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf