Abracon Corporation ASDMB-24.000MHZ-EC-T
ASDMB-24.000MHZ-EC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-24.000MHZ-EC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 24.000MHZ LVCMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-24.000MHZ-EC-T.pdf
Availability of ASDMB-24.000MHZ-EC-T
QUANTITY
ASDMB-24.000MHZ-EC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-24.000MHZ-EC-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-24.000MHZ-EC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASDMB.pdfASDMB.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASDMB
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-24.000MHZ-EC-T
Related LinksASDMB-24.0, ASDMB-24.000MHZ-EC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-24.000MHZ-EC-T Details Description
Related parts for ASDMB-24.000MHZ-EC-T
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET PHIL/SLOT 6PC datasheet.pdf
CONN RCPT SATA 22POS VERT SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 82 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 558V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf