Abracon Corporation ASDMB-24.576MHZ-LY-T
ASDMB-24.576MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-24.576MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 24.576MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-24.576MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASDMB-24.576MHZ-LY-T
QUANTITY
ASDMB-24.576MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-24.576MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-24.576MHZ-LY-T
3D ModelASDMB.pdfASDMB.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesPure Silicon™ ASDMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency24.576MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-24.576MHZ-LY-T
Related LinksASDMB-24.5, ASDMB-24.576MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-24.576MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASDMB-24.576MHZ-LY-T
FUSE GLASS 250MA 250VAC 8AG datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 35POS SNGL 2MM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 15V 0.5A DPAK datasheet.pdf
CAP CER 27PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 55MHZ RRO 8VSSOP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
VARISTOR 16.2V 4KA DISC 14MM datasheet.pdf
24-bit, 192kHz Stereo CODEC with Volume Control IC datasheet.pdf