Abracon Corporation ASDMB-27.000MHZ-LY-T
ASDMB-27.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-27.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-27.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASDMB-27.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASDMB-27.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-27.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-27.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-27.000MHZ-LY-T
Related LinksASDMB-27.0, ASDMB-27.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-27.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASDMB-27.000MHZ-LY-T
CONN HEADER 12POS .100 VERT GOLD datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-TSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50K OHM 5% 50W datasheet.pdf
RES SMD 3.16M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 1/2"-48" BLACK datasheet.pdf
SVF 7.62HP/02/180FI SN BK BX datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
LED 3MM RED DIFF BI-LEVEL CBI datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 8A SYNC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 11POS SKT datasheet.pdf