Abracon Corporation ASDMB-7.3728MHZ-XY-T
ASDMB-7.3728MHZ-XY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMB-7.3728MHZ-XY-T
Brief Description
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMB-7.3728MHZ-XY-T.pdf
Availability of ASDMB-7.3728MHZ-XY-T
QUANTITY
ASDMB-7.3728MHZ-XY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMB-7.3728MHZ-XY-T
Internal Part NumberEIS-ASDMB-7.3728MHZ-XY-T
3D ModelASDMB.pdfASDMB.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
TypeMEMS (Silicon)
Frequency7.3728MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputLVCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMB-7.3728MHZ-XY-T
Related LinksASDMB-7.37, ASDMB-7.3728MHZ-XY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMB-7.3728MHZ-XY-T Details Description
Related parts for ASDMB-7.3728MHZ-XY-T
CARD EDGE 56POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
IC DIGITAL PHASE-LOCKD LOOP 16-D datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 15W datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR BQ27501 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
DIN-SIGNAL M024POS MS-3,0C1-2 datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 15MM datasheet.pdf
TVS DIODE 6.4VWM 11.3VC DO-214AC datasheet.pdf
OSC XO 8.192MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf