Abracon Corporation ASDMPC-16.000MHZ-LR-T3
ASDMPC-16.000MHZ-LR-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASDMPC-16.000MHZ-LR-T3
Brief Description
OSC MEMS 16.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMPC-16.000MHZ-LR-T3.pdf
Availability of ASDMPC-16.000MHZ-LR-T3
QUANTITY
ASDMPC-16.000MHZ-LR-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMPC-16.000MHZ-LR-T3
Internal Part NumberEIS-ASDMPC-16.000MHZ-LR-T3
TypeMEMS (Silicon)
Frequency16MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMPC-16.000MHZ-LR-T3
Related LinksASDMPC-16.0, ASDMPC-16.000MHZ-LR-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMPC-16.000MHZ-LR-T3 Details Description
Related parts for ASDMPC-16.000MHZ-LR-T3
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SWTCH MINI SPST-NO 15A PIN PLNGR datasheet.pdf
MOSFET N-CH 300V 54A TO-220 datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO263AB datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
RES 3.16K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 2.7A 87 MOHM TH datasheet.pdf
CABLE 12POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 1W DO214AC datasheet.pdf
DIODE STD REC 300A DO-9 datasheet.pdf
Crystal 30.3200MHz 10ppm 6pF 100 Ohm -40°C - 125°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf