Abracon Corporation ASDMPC-50.000MHZ-LR-T3
ASDMPC-50.000MHZ-LR-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASDMPC-50.000MHZ-LR-T3
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASDMPC-50.000MHZ-LR-T3.pdf
Availability of ASDMPC-50.000MHZ-LR-T3
QUANTITY
ASDMPC-50.000MHZ-LR-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMPC-50.000MHZ-LR-T3
Internal Part NumberEIS-ASDMPC-50.000MHZ-LR-T3
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMPC-50.000MHZ-LR-T3
Related LinksASDMPC-50.0, ASDMPC-50.000MHZ-LR-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMPC-50.000MHZ-LR-T3 Details Description
Related parts for ASDMPC-50.000MHZ-LR-T3
IC MCU 8BIT 1.5KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16DIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 365W datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 6.88"L X 4.88"W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 128QFP datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN ADAPTER LC DPX PH BR BGE datasheet.pdf
RES 42.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
AQJ SSR 10A 75-264VAC datasheet.pdf