Abracon Corporation ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3
ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3
Brief Description
OSC MEMS 100.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3.pdf
Availability of ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3
QUANTITY
ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3
Internal Part NumberEIS-ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
TypeMEMS (Silicon)
Frequency100MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3
Related LinksASDMPLV-100., ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3 Details Description
Related parts for ASDMPLV-100.000MHZ-LR-T3
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC PROM SER 200000 C-TEMP 8-DIP datasheet.pdf
IC DAC OCTAL SER 8BIT R/R 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 910K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 32POS SKT datasheet.pdf