Abracon Corporation ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T
ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 200.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASDMP.pdfASDMP.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASDMP
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency200MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)32mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)95µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T
Related LinksASDMPLV-200, ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASDMPLV-200.000MHZ-LR-T
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
FUSE PTC 2.50A 15V FST-TRIP SMD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 237KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.25A 16TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 8.192MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf