Honeywell Sensing and Productivity Solutions ASDX015D44R-DO
ASDX015D44R-DO picture photo
Mfg. Part Number
ASDX015D44R-DO
Brief Description
SENSOR PRESS 15PSI DIGITAL
Datasheet Download
ASDX015D44R-DO.pdf
Availability of ASDX015D44R-DO
QUANTITY
ASDX015D44R-DO Order Process
Ship out your order
Specifications of ASDX015D44R-DO
Internal Part NumberEIS-ASDX015D44R-DO
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
SeriesASDX
Pressure TypeDifferential
Operating Pressure15 PSI (103.42 kPa)
Output TypeI²C
Output12 b
Accuracy±2%
Voltage - Supply4.75 V ~ 5.25 V
Port SizeMale - 0.09" (2.29mm) Tube, Dual
Port StyleBarbless
FeaturesTemperature Compensated
Termination StylePCB
Maximum Pressure30 PSI (206.84 kPa)
Operating Temperature-20°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASDX015D44R-DO
ASDX015D44R-DO Details Description
Related parts for ASDX015D44R-DO
FLK26 datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 32VDC 0603 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5MM SIDE 5POS datasheet.pdf
IC COUNTR/DIVIDR DECADE 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.6 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC AMP WIFI/WIMAX 5.7GHZ 3X3MM datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 229 TYPE A 33POS datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 2.5A 110 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 54X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 10A 240VAC datasheet.pdf