Abracon Corporation ASE-24.000MHZ-LR-T
ASE-24.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASE-24.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC XO 24.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASE-24.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASE-24.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASE-24.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASE-24.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASE-24.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASE.pdfASE.stp
FamilyOscillators
SeriesASE
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency24MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)13mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASE-24.000MHZ-LR-T
Related LinksASE-24.00, ASE-24.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASE-24.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASE-24.000MHZ-LR-T
TRIMMER 100 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
RES SMD 180K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN FFC VERT 16POS 1.25MM PCB datasheet.pdf
CAP CER 470PF 1.5KV NP0 1825 datasheet.pdf
SENSOR 1500PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
INVERTER 9.6-14.4V IN 1500V OUT datasheet.pdf
CAP FILM 7500PF 3% 1.6KVDC RAD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.28 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP CER 27PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf