Abracon Corporation ASE2-12.500MHZ-ET
ASE2-12.500MHZ-ET picture photo
Mfg. Part Number
ASE2-12.500MHZ-ET
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 12.5MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASE2-12.500MHZ-ET.pdf
Availability of ASE2-12.500MHZ-ET
QUANTITY
ASE2-12.500MHZ-ET Order Process
Ship out your order
Specifications of ASE2-12.500MHZ-ET
Internal Part NumberEIS-ASE2-12.500MHZ-ET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASE2.pdfASE2.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASE2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency12.5MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASE2-12.500MHZ-ET
Related LinksASE2-12., ASE2-12.500MHZ-ET Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASE2-12.500MHZ-ET Details Description
Related parts for ASE2-12.500MHZ-ET
RES 10 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2.5MM VERT 2POS datasheet.pdf
CAP TRIMMER 4.5-40PF 25V SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 30W datasheet.pdf
RES 42.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRES 5PSI GAUG 3.3V SIP datasheet.pdf
Connector Socket 58 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM datasheet.pdf