Abracon Corporation ASE2-13.500MHZ-ET
ASE2-13.500MHZ-ET picture photo
Mfg. Part Number
ASE2-13.500MHZ-ET
Brief Description
OSC XO 13.5MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASE2-13.500MHZ-ET.pdf
Availability of ASE2-13.500MHZ-ET
QUANTITY
ASE2-13.500MHZ-ET Order Process
Ship out your order
Specifications of ASE2-13.500MHZ-ET
Internal Part NumberEIS-ASE2-13.500MHZ-ET
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASE2.pdfASE2.stp
FamilyOscillators
SeriesASE2
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency13.5MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±100ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)8mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.047" (1.20mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASE2-13.500MHZ-ET
Related LinksASE2-13., ASE2-13.500MHZ-ET Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASE2-13.500MHZ-ET Details Description
Related parts for ASE2-13.500MHZ-ET
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 30.8VWM 49.9VC 1.5KE datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES 1.14M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 164 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.082UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100 L.835 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 10W datasheet.pdf