Abracon Corporation ASEMB-1.8432MHZ-LC-T
ASEMB-1.8432MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-1.8432MHZ-LC-T
Brief Description
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-1.8432MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASEMB-1.8432MHZ-LC-T
QUANTITY
ASEMB-1.8432MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-1.8432MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-1.8432MHZ-LC-T
3D ModelASEMB.pdfASEMB.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1
SeriesPure Silicon™ ASEMB
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.8432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-1.8432MHZ-LC-T
Related LinksASEMB-1.84, ASEMB-1.8432MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-1.8432MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASEMB-1.8432MHZ-LC-T
CONN RECEPT 11POS MTA-156 18AWG datasheet.pdf
RES SMD 182K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC CTLR PM HOTSWAP 24-LLP datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM/SGL PHASE 3A datasheet.pdf
SENSOR PRESS DIFF 10" H2O 4SIP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 18MH 48MA 38.9 OHM TH datasheet.pdf
MICRO 37C S 72" YEL JACKS datasheet.pdf
5MM 0.5W RESIST LENS CABLE ASSY datasheet.pdf