Abracon Corporation ASEMB-1.8432MHZ-LY-T
ASEMB-1.8432MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-1.8432MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 1.8432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-1.8432MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASEMB-1.8432MHZ-LY-T
QUANTITY
ASEMB-1.8432MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-1.8432MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-1.8432MHZ-LY-T
3D ModelASEMB.pdfASEMB.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesPure Silicon™ ASEMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency1.8432MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-1.8432MHZ-LY-T
Related LinksASEMB-1.84, ASEMB-1.8432MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-1.8432MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASEMB-1.8432MHZ-LY-T
CABLE FLAT FLEX 20POS 1MM 10" datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
DIP CABLE - CDP40S/AE40M/X datasheet.pdf
IC BUFF TRI-ST QD N-INV 14SSOP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5.6V 75MA SNT6A datasheet.pdf
WIREWAY COVER PLATE 2.5X2.5" datasheet.pdf
RES 102 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 4A TP datasheet.pdf