Abracon Corporation ASEMB-10.000MHZ-LC-T
ASEMB-10.000MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-10.000MHZ-LC-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 10.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-10.000MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASEMB-10.000MHZ-LC-T
QUANTITY
ASEMB-10.000MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-10.000MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-10.000MHZ-LC-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASEMB.pdfASEMB.stp
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASEMB
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency10MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-10.000MHZ-LC-T
Related LinksASEMB-10.0, ASEMB-10.000MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-10.000MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASEMB-10.000MHZ-LC-T
RES SMD 590 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN CAP CVR SHORT FOR BNC JACK datasheet.pdf
IC NVSRAM 1MBIT 35NS 32SOIC datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACT SPDT .1A PCB PIN datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
CABLE 4COND 24AWG SHLD 500' datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 43VC SMCJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf