Abracon Corporation ASEMB-125.000MHZ-XY-T
ASEMB-125.000MHZ-XY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-125.000MHZ-XY-T
Brief Description
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-125.000MHZ-XY-T.pdf
Availability of ASEMB-125.000MHZ-XY-T
QUANTITY
ASEMB-125.000MHZ-XY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-125.000MHZ-XY-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-125.000MHZ-XY-T
3D ModelASEMB.pdfASEMB.stp
Standard Package1,000
SeriesPure Silicon™ ASEMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency125MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-125.000MHZ-XY-T
Related LinksASEMB-125., ASEMB-125.000MHZ-XY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-125.000MHZ-XY-T Details Description
Related parts for ASEMB-125.000MHZ-XY-T
RES SMD 162K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 4W datasheet.pdf
SWITCH REED OCCUPANCY SPST WIRES datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 0.24 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CBL 19POS 0.5MM JMPR TYPE A 6" datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 9 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES 499 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf