Abracon Corporation ASEMB-14.7456MHZ-LY-T
ASEMB-14.7456MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-14.7456MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-14.7456MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASEMB-14.7456MHZ-LY-T
QUANTITY
ASEMB-14.7456MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-14.7456MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-14.7456MHZ-LY-T
3D ModelASEMB.pdfASEMB.stp
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesPure Silicon™ ASEMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency14.7456MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-14.7456MHZ-LY-T
Related LinksASEMB-14.7, ASEMB-14.7456MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-14.7456MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASEMB-14.7456MHZ-LY-T
MOSFET N-CH 30V 62A D2PAK datasheet.pdf
IC CPU SUPRV 64K EE RST LO SO14 datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 8-SOIC datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 18A DPAK datasheet.pdf
CONN HEADER 10PWR 12SGL 3.18MM datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf
IC REG LDO 1V 0.5A 8HTSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC FPGA SOC 50K LUTS datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0056UF RADIAL datasheet.pdf