Abracon Corporation ASEMB-25.000MHZ-LC-T
ASEMB-25.000MHZ-LC-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-25.000MHZ-LC-T
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-25.000MHZ-LC-T.pdf
Availability of ASEMB-25.000MHZ-LC-T
QUANTITY
ASEMB-25.000MHZ-LC-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-25.000MHZ-LC-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-25.000MHZ-LC-T
3D ModelASEMB.pdfASEMB.stp
Standard Package1
SeriesPure Silicon™ ASEMB
PackagingCut Tape (CT)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-25.000MHZ-LC-T
Related LinksASEMB-25.0, ASEMB-25.000MHZ-LC-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-25.000MHZ-LC-T Details Description
Related parts for ASEMB-25.000MHZ-LC-T
RES 1.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 64CBGA datasheet.pdf
CONN HDR 1.27MM 50POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
Crystal 8.1920MHz 30ppm 18pF -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54 WIRE WRAP datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
FIXED IND 110NH 150MA 2.7 OHM datasheet.pdf