Abracon Corporation ASEMB-25.000MHZ-XY-T
ASEMB-25.000MHZ-XY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-25.000MHZ-XY-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 25.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-25.000MHZ-XY-T.pdf
Availability of ASEMB-25.000MHZ-XY-T
QUANTITY
ASEMB-25.000MHZ-XY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-25.000MHZ-XY-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-25.000MHZ-XY-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASEMB.pdfASEMB.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASEMB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency25MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)15µA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-25.000MHZ-XY-T
Related LinksASEMB-25.0, ASEMB-25.000MHZ-XY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-25.000MHZ-XY-T Details Description
Related parts for ASEMB-25.000MHZ-XY-T
RES SMD 82.5K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
THUMB SCREW KNOB 8-32 datasheet.pdf
RELAY REED 4PST 500MA 12V datasheet.pdf
RES 470 OHM 100W 1% TO247 datasheet.pdf
CABLE 3COND 22AWG NAT SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH ROTARY KEYLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG IDC .100" 34POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
MKP 1.2UF 5% 1000VDC DRAWING T4 datasheet.pdf