Abracon Corporation ASEMB-33.000MHZ-LY-T
ASEMB-33.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-33.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 33.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-33.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASEMB-33.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASEMB-33.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-33.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-33.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency33MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-33.000MHZ-LY-T
Related LinksASEMB-33.0, ASEMB-33.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-33.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASEMB-33.000MHZ-LY-T
IC OPAMP VFB 170MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .015-.022" .168" datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 9NS 100TQFP datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 1A SOT89 datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE R/A FEMALE/FEMALE 4POS 2M datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON datasheet.pdf
1/2" X 4" RECTANGLES - 5/PK datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN ZSFP+ 20CKT 15U datasheet.pdf
4,7UF 63V 4,5X10MM 85C 3000H datasheet.pdf