Abracon Corporation ASEMB-50.000MHZ-LY-T
ASEMB-50.000MHZ-LY-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMB-50.000MHZ-LY-T
Brief Description
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMB-50.000MHZ-LY-T.pdf
Availability of ASEMB-50.000MHZ-LY-T
QUANTITY
ASEMB-50.000MHZ-LY-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMB-50.000MHZ-LY-T
Internal Part NumberEIS-ASEMB-50.000MHZ-LY-T
TypeMEMS (Silicon)
Frequency50MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8 V ~ 3.3 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)16mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMB-50.000MHZ-LY-T
Related LinksASEMB-50.0, ASEMB-50.000MHZ-LY-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMB-50.000MHZ-LY-T Details Description
Related parts for ASEMB-50.000MHZ-LY-T
FUSE GLASS 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf