Abracon Corporation ASEMPC-12.000MHZ-T3
ASEMPC-12.000MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-12.000MHZ-T3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-12.000MHZ-T3.pdf
Availability of ASEMPC-12.000MHZ-T3
QUANTITY
ASEMPC-12.000MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-12.000MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-12.000MHZ-T3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASEMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-12.000MHZ-T3
Related LinksASEMPC-12, ASEMPC-12.000MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-12.000MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASEMPC-12.000MHZ-T3
CONN RECEPT 120POS W/O POST SMD datasheet.pdf
BRACKTS FOR SLIMCAB CABINET PAIR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
IC MCU 32BIT FLASH 100-LQFP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 760VDC RAD datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 1.5A 0.15 MOHM datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 420MA 890 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/4W J LEAD datasheet.pdf