Abracon Corporation ASEMPC-12.500MHZ-Z-T
ASEMPC-12.500MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-12.500MHZ-Z-T
Brief Description
OSC MEMS 12.5MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-12.500MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASEMPC-12.500MHZ-Z-T
QUANTITY
ASEMPC-12.500MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-12.500MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-12.500MHZ-Z-T
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.5MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-12.500MHZ-Z-T
Related LinksASEMPC-12., ASEMPC-12.500MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-12.500MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASEMPC-12.500MHZ-Z-T
JUMPER-H1505TR/A3048N/H1505TR 8" datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/4W 10% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 40X6MM BALL 12VDC WIRE datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 4.72"L X 14.96"W datasheet.pdf
SGE-225-2-0290 02500C SFTY EDGE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
RES CHAS MNT 56 OHM 1% 250W datasheet.pdf