Abracon Corporation ASEMPC-120.000MHZ-Z-T
ASEMPC-120.000MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-120.000MHZ-Z-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 120.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-120.000MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASEMPC-120.000MHZ-Z-T
QUANTITY
ASEMPC-120.000MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-120.000MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-120.000MHZ-Z-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASEMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency120MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-120.000MHZ-Z-T
Related LinksASEMPC-120, ASEMPC-120.000MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-120.000MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASEMPC-120.000MHZ-Z-T
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.00091UF 5% 1000VDC AX datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf