Abracon Corporation ASEMPC-18.432MHZ-T3
ASEMPC-18.432MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-18.432MHZ-T3
Brief Description
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-18.432MHZ-T3.pdf
Availability of ASEMPC-18.432MHZ-T3
QUANTITY
ASEMPC-18.432MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-18.432MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-18.432MHZ-T3
TypeMEMS (Silicon)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-18.432MHZ-T3
Related LinksASEMPC-18, ASEMPC-18.432MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-18.432MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASEMPC-18.432MHZ-T3
IC 12-BIT 333KHZ SMPL A/D 24-DIP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 28V 100W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf