Abracon Corporation ASEMPC-18.432MHZ-Z-T
ASEMPC-18.432MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-18.432MHZ-Z-T
Brief Description
OSC MEMS 18.432MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-18.432MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASEMPC-18.432MHZ-Z-T
QUANTITY
ASEMPC-18.432MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-18.432MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-18.432MHZ-Z-T
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency18.432MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-18.432MHZ-Z-T
Related LinksASEMPC-18., ASEMPC-18.432MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-18.432MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASEMPC-18.432MHZ-Z-T
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.53 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 740MA 300 MOHM datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf