Abracon Corporation ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3
ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 20.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3
TypeMEMS (Silicon)
Frequency20MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3
Related LinksASEMPC-20.0, ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASEMPC-20.000MHZ-LY-T3
XFRMR LAMINATED 55VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
SENSOR CURRENT 12.5A, 25A, 50A datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 32SOJ datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS CBL MNT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
POT 100K OHM 1/4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DP3T 500MA 125V datasheet.pdf