Abracon Corporation ASEMPC-27.000MHZ-LY-T3
ASEMPC-27.000MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-27.000MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 27.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-27.000MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASEMPC-27.000MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASEMPC-27.000MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-27.000MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-27.000MHZ-LY-T3
TypeMEMS (Silicon)
Frequency27MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-27.000MHZ-LY-T3
Related LinksASEMPC-27.0, ASEMPC-27.000MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-27.000MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASEMPC-27.000MHZ-LY-T3
RES SMD 6.49K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 20POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
ZP,HSN..50MM LIF SH datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 15VOUT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 28-SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
CONN RCPT FLEX 3POS W/SKTS datasheet.pdf