Abracon Corporation ASEMPC-30.000MHZ-LY-T3
ASEMPC-30.000MHZ-LY-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-30.000MHZ-LY-T3
Brief Description
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-30.000MHZ-LY-T3.pdf
Availability of ASEMPC-30.000MHZ-LY-T3
QUANTITY
ASEMPC-30.000MHZ-LY-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-30.000MHZ-LY-T3
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-30.000MHZ-LY-T3
TypeMEMS (Silicon)
Frequency30MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-30.000MHZ-LY-T3
Related LinksASEMPC-30.0, ASEMPC-30.000MHZ-LY-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-30.000MHZ-LY-T3 Details Description
Related parts for ASEMPC-30.000MHZ-LY-T3
RES SMD 56 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.1A 8DSO datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO3P datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
RES 1.96K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Plug USB TypeA 4 Position Surface Mount, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 24POS 1.00MM R/A datasheet.pdf