Abracon Corporation ASEMPC-68.000MHZ-LR-T
ASEMPC-68.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-68.000MHZ-LR-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-68.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASEMPC-68.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASEMPC-68.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-68.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-68.000MHZ-LR-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMSpeed Pro II
RoHS InformationRoHS2/REACH Compliance
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesPure Silicon™ ASEMP
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency68MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-68.000MHZ-LR-T
Related LinksASEMPC-68., ASEMPC-68.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-68.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASEMPC-68.000MHZ-LR-T
CONN RING 14-16HD AWG #3/8 SOLIS datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 84POS TIN datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 1K OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER 8BIT N-INV 24QSOP datasheet.pdf
RES 0.51 OHM 20W 1% TO126 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
DEVELOPMENT KIT WLM101 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 440VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf