Abracon Corporation ASEMPC-68.000MHZ-Z-T
ASEMPC-68.000MHZ-Z-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-68.000MHZ-Z-T
Brief Description
OSC MEMS 68.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-68.000MHZ-Z-T.pdf
Availability of ASEMPC-68.000MHZ-Z-T
QUANTITY
ASEMPC-68.000MHZ-Z-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-68.000MHZ-Z-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-68.000MHZ-Z-T
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency68MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-68.000MHZ-Z-T
Related LinksASEMPC-68., ASEMPC-68.000MHZ-Z-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-68.000MHZ-Z-T Details Description
Related parts for ASEMPC-68.000MHZ-Z-T
FIXED IND 270NH 975MA 160 MOHM datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 51POS GOLD datasheet.pdf
FOAM REPLACE FOR SE710 3PCS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 26POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CIR BRKR 18A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
CONN EDGE .100 26POS DR LOW P datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
MICRO 51C P 30" RBW JACKP NI datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 70V 33MA DO35 datasheet.pdf