Abracon Corporation ASEMPC-80.000MHZ-LR-T
ASEMPC-80.000MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-80.000MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-80.000MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASEMPC-80.000MHZ-LR-T
QUANTITY
ASEMPC-80.000MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-80.000MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-80.000MHZ-LR-T
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-80.000MHZ-LR-T
Related LinksASEMPC-80., ASEMPC-80.000MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-80.000MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASEMPC-80.000MHZ-LR-T
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT ROMLESS 44PLCC datasheet.pdf
TRANS NPN 25V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
IC REG STP UP W/AMP 40-TQFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
RES 0.732 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 4A 125V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 17MM datasheet.pdf