Abracon Corporation ASEMPC-80.000MHZ-T3
ASEMPC-80.000MHZ-T3 picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-80.000MHZ-T3
Brief Description
OSC MEMS 80.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-80.000MHZ-T3.pdf
Availability of ASEMPC-80.000MHZ-T3
QUANTITY
ASEMPC-80.000MHZ-T3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-80.000MHZ-T3
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-80.000MHZ-T3
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package3,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency80MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-80.000MHZ-T3
Related LinksASEMPC-80, ASEMPC-80.000MHZ-T3 Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-80.000MHZ-T3 Details Description
Related parts for ASEMPC-80.000MHZ-T3
RES SMD 422 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 120A TO-220 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A SOT223 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 30A CHASSIS datasheet.pdf
RES 50 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf